Strona blog - Fit Adella - żyj zdrowo i bez wyrzeczeń
Dietetyka

Nawyki antynowotworowe

Wydaje się, więc, że najlepszym i teoretycznie najprostszym sposobem prewencji zachorowań na nowotwór są zmiany stylu życia. Lepiej przeciwdziałać niż leczyć.

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Zdrowe zakupy okiem psychodietetyka

Badania nad zachowaniami żywieniowymi pokazują, że tak naprawdę decyzje o tym co dana osoba zje jest podejmowana nie podczas posiłku, a podczas zakupów. Jak więc robić zakupy, aby nie dać się wszechobecnej reklamie i promocjom cenowym?

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Zaburzenia odżywiania

Przypuszcza się, że jedną z głównych przyczyn zaburzeń odżywiania jest presja współczesnego świata, promowanie szczupłej sylwetki jako wzorzec piękna. Na zaburzenia odżywiania szczególnie narażone są młode osoby, częściej kobiety, które nie umieją odnaleźć się między chęcią bycia zdrowym i szczupłym, a ogólnodostępnym niezdrowym i tanim jedzeniem.

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Psychodietetyk

Psychodietetyk jest specjalistą z zakresu dietetyki i psychologii, który pomaga ludziom naprawić ich relacje z jedzeniem.

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Style jedzenia

Style jedzenia to wykształcone w trakcie życia typowe sposoby jedzenia i zachowania żywieniowe charakterystyczne dla danej osoby. Style jedzenia są dwa. Styl punktowy i punktowy.

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Czy warto jeść na małych talerzach?

Dokładnie ten sam posiłek może się nam wydawać większy lub mniejszy w zależności od tego na czym go podamy. Jeśli zaserwujemy danie na dużym, obiadowym talerzu, porcja wydaje się wtedy mała. Jeśli jednak to samo dnie podam na małym – będzie się wydawać większa.

Czytaj dalej...
Psychodietetyka

Jak zapanować nad głodem?

Głód jest fizjologiczną potrzebą organizmu, mówi o tym czego w danym momencie nasze ciało potrzebuje – jedzenia. Jeśli jesteśmy głodni powinniśmy jeść, aby żyć zdrowo. 

Czytaj dalej...
Dietetyka

Dieta planetarna

Dieta planetarna to sposób odżywiania zaproponowany przez naukowców jako część walki o zdrowie ludzi i planety. W jednym zdaniu można powiedzieć, że dieta planetarna ma umożliwić zrównoważony rozwój naszej planety.

Czytaj dalej...
Dietetyka

Jak wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Zacznijmy od początku – jeśli chcesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, warto na początku poznać kilka podstawowych pojęć i mechanizmów zachodzących w organizmie człowieka. Warto najpierw zrozumieć co, jak i dlaczego, a dopiero później przejść do praktyki i wyliczyć swoje zapotrzebowanie

Czytaj dalej...
Dietetyka

Dieta dla płodności

Bezpłodność, czyli brak możliwości poczęcia i urodzenia potomstwa jest coraz większym problemem we współczesnym świecie. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne podaje, że dotyka on już 1,5 miliona par.

Czytaj dalej...
Dietetyka

Dieta w zaburzeniach miesiączkowania

Dieta w zaburzeniach miesiączkowania Przyczyny zaburzeń miesiączkowania, leczenie, dieta i suplementacja  Spis treści: Zaburzenia miesiączkowania są często jednym z pierwszych objawów zaburzeń odżywiania czy chorób

Czytaj dalej...
Dietetyka

Dieta LOW CARB

Postanowiłam na własnej skórze wypróbować system żywieniowy, który z jednej strony jest polecany przez wiele osób i coraz popularniejszy na całym świecie… jednak z drugiej krytykowany przez większość dietetyków.

Czytaj dalej...